BIOGRAFIA

K hudbe som mal blízko už ako malý chlapec. V šiestich rokoch som začal chodiť do ZUŠ na kláves. Ako desaťročný som zložil svoju prvú inštrumentálnu skladbu a skúšal som spievať prvé piesne. V  sedemnástich rokoch som zložil svoj prvý album – National front. Celý album som vytvoril na klávesoch, na textoch aj hudbe som pracoval sám. Reborn vždy bol aj bude môj samostatný projekt, do ktorého dávam svoje srdce aj dušu.

Pretože som mal veľa nových hudobných nápadov, pokračoval som s tvorením pesničiek. Pri druhom albume – Ragnarok – som sa inšpiroval severskou mytológiou. V roku 2009 som spoznal skvelých hudobníkov – Arkoniana a Licha. Spolu sme založili folk-metalovú kapelu Brotherhood. Texty aj hudbu sme mali spravené za rekordne krátky čas. Dokonca sme improvizovali aj priamo pri nahrávaní v domácom štúdiu. Preto je na tomto albume taký „undergroundový“ zvuk. Myslím ale, že práve tento zvuk dáva albumu určité čaro. Keďže každý z nás býval na opačnej strane Slovenska a nemali sme čas, kapela prestala fungovať.

Nasledoval album Horizont a album Karpathia. Tieto dva albumy som neskôr vydal na jednom CD. Karpathia je čisto inštrumentálny album, v Horizonte sú skladby s black metalovým vokálom.

V roku 2014 som sa rozhodol prerobiť niektoré skladby z albumu Bratstvo hromu. Kúpil som nový kláves, kde som naplno využil autentické zvuky nástrojov ako gitara, piano, harmonika, flauta. Vytvoril som tak album Sloven. V niektorých pesničkách albumu Sloven je zvuk na nerozoznanie od živých nástrojov.

Posledným albumom v mojej sólovej tvorbe je CD Patriot. Je to prvý album, kde účinkujú aj členovia z mojej kapely Parom – gitarista Peťo a basgitarista Milo. Album poukazuje na súčasnosť , ale nesie aj historický odkaz minulosti.

Mojim ďaľším projektom je kapela Parom. Má päť pevných členov, vrátane mňa. Vystupujem tu ako textár, klávesák a spevák. Ďalšími členmi kapely sú:

Peťo  – gitara

Milo (Ježiš )  – basa

Noro – akordeón

Ondrej (Alfík) – bicie, doprovodné spevy

Na albume Mor ho a albume Hromovládca sa podieľali aj hosťujúci členovia :

Ďuro – husle

Jakub Škrabák ( Hromoslav) – flauta, drumbľa

Tomáš ( Prco ) – bicie – prvý album

S kapelou sme spravili 2 albumy Hromovládca a Mor ho!

http://beswebzine.sk/parom-mor-ho-2018/

http://beswebzine.sk/rozhovor-parom-28-5-2016/